časopis na obrodu rodnej kultúry, prírodného života a duchovna

hlavná strana

 

Prečo bulvár nemá rád bradu?                                                   

Lebo medveď.                                                                                    Slavo Horník píše

7.3.13

Bulvár, to nie je nadávka. Znamená to niečo, ako „ulica“. Keď sme boli mládenci, tak vo vchode boli také dve – tri žienky, ktoré nemali čo robiť, snorili z okna na ulicu a ohovárali, kto je strapatý, kto s kým chodí, kto má čo oblečené. Nikto ich nemal rád, ani oni sa asi medzi sebou nemali radi.  Keď vidím tých „módnych policajtov“, jupíkov s nebotyčným sebavedomím a chabým duchovným vzhľadom, napadne ma, že to bol on, čo cez neporiadne privreté dvere ako malý chlapec počúval, čo hovoria tie tri klebetné „drbny“, a keďže sa nehral s ostatnými chlapcami a ani nečítal nikdy  žiadne knihy, listoval si len v obrázkoch módnych časopisov. No a aby ten fičúr s dlhými ušami nemusel robiť,  stal sa módnym policajtom.  Ten prípad nie je zase až taký častý, ako tie klebetnice. Nie vždy sú v zrelom veku, začínajú už ako mladé malo, alebo veľkomeštiačky, ktoré radšej rozprávajú, ako uvažujú. Niektoré z nich dokonca aj píšu. Napríklad do bulváru.

Diogenes: býval holý v sude a jedol kapustu, aby nebol závislý od nákladu. Stane sa patrónom módnych policajtov? namaľoval: Pierre Paul Rubens, zdroj: www.wikipaintings.org

Napríklad taký Jano Paľo Belmondo bol vždy zaujímavý chlapík. Bol vtipný, vraj tak škaredý, až bol pekný a aj keď z jeho mora filmov nie každý bolo námetom pre filozofa, neboli také trápne, ako niektoré dnešné "komédie" s nahratým smiechom v pozadí a často boli vtipné, na rozdiel od tých klebetníc.

Teraz ktosi zverejnil fotku toho herca s bradou, niekde na dovolenke a k tomu bol taký „klebet“, že vraj vyzerá ako Robinson a bezdomovec. A ľaľa, podľa ohlasov pod článkom majú čitatelia iný názor, stále im je sympatický. Vraj, a píšu to aj ženy, viac, ako mnohí vymódenci v tom meštiackom časopise. V inom pouličnom liste si drbny vzali na mušku iného – vraj vyzerá ako Gróf Monte Christo. Taká klebetnica z bulváru aj tak nikoho iného asi s bradou nepozná, len Robinsona, Monte Christa a možnože Sandokana.  Mená rôznych Aristotelov, Platónov a Leonardov by si najskôr zmýlila s Nindža korytnačkami.  

foto zdroj: www.cas.sk

podobné články:

 

22.1.13 VO FILME LETIA OTVORENÉ ÚSTA, ale POZOR NA CHRÚSTA

 hlavná strana