časopis na obrodu rodnej kultúry, prírodného života a duchovna

hlavná strana

 

Na trhoch behajú deti  so a samopalmi a pištoľami vyzerajúcimi ako ozajstné

AJ DETI SÚ V OHROZENÍ

25.11.14

Na folklórnom festivale v Kokave  sa chlapec zabával tak, že mieril na okoloidúcich pištoľou, ktorá bola asi hračkou, ale vyzerala ako ozajstná. Okoloidúci muž mu povedal: Prestaň, lebo ti dám po papuli!.

V Amerike mieril dvanásťročný chlapec na ľudí. Jeden z privolaných policajtov ho po neuposlúchnutí  výzvy zastrelil.

Áno, je voľný trh a tak výrobcovia vyrábajú detské hračky, niektoré sú pri zbežnom pohľade nerozoznateľné od ozajstných zbraní.  Stalo sa už mnoho lúpežných prepadnutí so zbraňami, ktoré boli hračkami, alebo nepoužiteľnými napodobeninami. A stalo sa aj to, že obrana proti nim bola ozajstná. Ohrozený nemôže vedieť, či ide o hračku, alebo ozajstnú zbraň. Mnohokrát sa stalo, že zbrane si zadovážili aj školopovinné deti a zastrelili už nemálo obetí. Proti strelnej zbrani nie je žiadna sebaobrana neprimeraná. Čo to znamená pre deti , alebo pre rodičov, ktorí svoje deti ozbrojili takýmito hračkami?

Prvá vec je, že dieťa, pokiaľ  to nie je dohodnutá detská hra, by si vôbec nemalo dovoliť mieriť na cudzích ľudí, a to ani len prstom.  Patrí to k základom výchovy a vzdelania. Pravdaže, keď sa v troch štvrtinách filmov a deviatich desatinách počítačových hier bežne strieľa, nie je jednoduché (v chorej spoločnosti) zabezpečiť zdravý duševný a duchovný vývoj dieťaťa. Výchova k slaboduchému násilníctvu vôbec nezvyšuje obranyschopnosť dieťaťa, snáď na rozdiel od usmernených a zušľachtených duchovných a telesných spôsobov ochrany a obrany. Podpora slaboduchej útočnosti detí napodobeninami skutočných zbraní naopak – znižuje nielen bezpečnosť spoločnosti, ale aj bezpečnosť týchto detí.

Ž. slav

 

Podobné články:

 hlavná strana