časopis na obrodu rodnej kultúry, prírodného života a duchovna

hlavná strana

 

Na vedomeckej „Ceste koncovky“ - aj s rytmickými nástrojmi, fujarou  i dierkovou píšťalou

KONCOVKY AJ S BUBNAMI, KONCOVKY AJ S LIEČITEĽSTVOM!

5.11.12

Najbližší víkend Vedomeckej univerzity sa bude niesť nielen v znamení prirodzeneného ladenia, ale aj v znamení prirodzených tepov (rytmov). Budeme používať jednoduchšie tepové nástroje (hrkálky, paličky, kamene, ale i tlesky rúk a kroky divotancov), ale budeme pracovať postupne aj  s bubnami (doby a iné bubny valcovitého tvaru, nie džembe). K Ceste koncovky patrí aj vedomstvo o zákonitostiach hry s inými nástrojmi (aj strunovými). Keďže sa tento smer – Cesta koncovky – už od roku 1996 používa aj na liečenie a terapiu, budeme pracovať s koncovkou a v tomto smere – v zlepšení dychových schopností a so zámerom na liečenie ťažkostí spojených s dychom i s liečením neuróz.

A samozrejme – koncovka ako meditačný nástroj. Hra na koncovku s dôrazom na duševnú rovnováhu, prácu so živlami... Tiež cvičenie sústredenosti a zlepšovanie pamäte.

A samozrejme budú aj obradové a svargové rozjímania pre tých, čo chcú uskutočňovať aj zlaďujúce rozjímania s pravzorom 4 strán.

A aké by to bolo bez spevu a tanca? Nie tak dobré, ako to bude s tým všetkým. A so sobotňajším koncertíkom, do ktorého sa môžu zapojiť i účastníci učenia.

Na toto sústredenie sme dlho čakali. Nepremeškajte jedinečnú tohtoročnú príležitosť!

! Pre hudobníkov aj nehudobníkov !

-vu-

podobné články:

 

http://www.ved.sk/VedPodujatia.htm

 

 

 hlavná strana